100 днів роботи в умовах повномасштабної війни

100 днів з моменту повномасштабного нападу росії на Україну триває війна. 

100 днів боротьби та нових викликів.

 

Протягом всього цього часу команда нашого Музею продовжувала працювати, додатково поєднуючи професійні обов’язки з волонтерською діяльністю. Ми раді поділитися нашими здобутками і невеликими перемогами за останній час.

З перших днів війни з ініціативи директорки музею Ольги Гончар було створено Музейний кризовий центр/Museum Crisis Center та запущено перший проєкт новоствореної організації – “Швидка музейна допомога”. Музейний кризовий центр спрямований на підтримку музейників у кризовий воєнний час. Станом на сьогодні у співпраці з ГО Інша Освіта / Insha Osvita та ”Новий музей” вдалося допомогти 604 музейним працівникам із 10 українських регіонів на загальну суму 1 300 170 грн.

Музейний кризовий центр – сторінка у Facebook

Завдяки нашим закордонним партнерам, зокрема швейцарській організації ALIPH Foundation, Музей “Територія Терору” отримав гуманітарну допомогу у вигляді пакувальних матеріалів, офісної техніки, вогнетривких шаф для документів, систем відеонагляду тощо. 

Також завдяки підтримці House of Europe у співпраці з ГО “Новий музей” ми значно посилили безпеку наших фондів та приміщень.

 

Проте не лише закордонні організації підтримують наш Музей. Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Штаб порятунку спадщини, Державний природознавчий музею НАН України – наші надійні партнери, які роблять нас сильнішими, підтримують та допомагають.

Гуманітарна допомога від ALIPH Foundation

Ми продовжуємо запис історій свідків терору радянського та нацистського тоталітарних режимів в рамках усноісторичного проєкту #непочуті; презентували диджитальну платформу “Втрачене дитинство” https://lostchildhood.org.ua/, яка містить історії тих, хто був репресований у дитячому віці, переживши важку травму депортації.

Запис інтерв’ю з Володимиром Бадяком – одним із респондентів проєкту #непочуті 

 

У квітні до нас вимушено евакуювалися наші давні партнери – Луганський обласний краєзнавчий музей. Разом ми вже започаткували новий майбутній проєкт – збиратимемо спільну “Колекцію перемоги” – артефакти з передової. 

Директорки “Території Терору” та Луганського обласного краєзнавчого музею Ольга Гончар та Олеся Мілованова з першим експонатом спільної Колекції перемоги

 

Попри те, що наша експозиція з міркувань безпеки тимчасово закрилася для огляду,  ми не хочемо втрачати контактів з нашими друзями і партнерами. Тому організували низку науково-просвітницьких подій та тематичних прогулянок містом, а для львів’ян та гостей міста наші працівники щотижня проводять авторські екскурсії на музейну тематику. На сьогодні ми провели 17 таких екскурсій. Працює вулична виставка “Втрачене дитинство: почуте і “непобачене” поруч із музеєм.

Пішохідна екскурсія “Львів: життя на території терору” | Виставка “Втрачене дитинство” на площі перед входом до Музею

 

Окрім цього, незважаючи на війну, студентка коледжу Труша Дарія, продовжує роботу над дипломним проєктом, реставруючи стінопис у нашому офісі на вул. Шолом-Алейхема: старовинні сецесійні і єврейські розписи. 

Реставрація стінописів в приміщенні музейного офісу

Ми активно працюємо на інформаційному фронті, розповідаючи про війну в Україні, культурну спадщину та роботу музеїв. За цей час ми прозвучали у 58-и медіа, серед яких The Guardian, The New York Times, BBC World, Bloomberg, The Art Newspaper, Vogue UA та інші.

 

Долучаємось до робочих зустрічей з ЮНЕСКО, Міністерством культури та інформаційної політики України, Українським інститутом національної пам’яті, українськими та міжнародними діячами культури і спільно шукаємо ресурси та рішення для підтримки музейної галузі у часи війни.

Ольга Гончар під час презентації проєкту “Музи не мовчать” Презентація онлайн-платформи “Втрачене дитинство”

Ми здійснили відрядження до міста Гамбург, де в межах “Українських днів”, організованих у музеї MARKK, представили роботу “Території Терору”під час війни. Музейні видання “Пересильна тюрма № 25” і “Табір примусових робіт “Янівська” були представлені на міжнародному книжковому ярмарку London Book Fair.

Директорка Музею Ольга Гончар під час доповіді в музеї Markk | Завідувачка інформаційно-освітнього відділу Ольга Муха на міжнародному книжковому ярмарку London Book Fair

Дякуємо всім, хто залишається з нами, продовжує надсилати допомогу у вигляді необхідних матеріалів, підтримує в соціальних мережах та всіляко сприяє діяльності культурних установ.

Віримо, що в такі непрості часи важливою є кожна справа і навіть найменша деталь. Тому продовжуємо нашу спільну працю.


Разом до перемоги!

Команда Музею “Територія Терору”, травень 2022