der Direktorin des städtischen Gedenkmuseums der totalitären Regime „Territorium des Terrors“ und Gründerin des Museum Crisis Center, im Rahmen des Benefiztages für die Ukraine im Hamburger Museum am Rothenbaum – Kulturen und Künste der Welt (MARKK). 8. Mai 2022 Übersetzung: Natalya Stupka Fotocredits: Antonina Sievierova Guten Tag, Kolleg*innen! Mein Name ist Olha Honchar […]
директорки меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору”, засновниці Музейного кризового центру, у межах “Українських днів” в Гамбурзі, в Музеї світових культур і мистецтва (MARKK), 8 травня 2022 року.
Станом на 1 січня 1953 р., на спецпоселеннях проживало 165 тис. кримських татар, із них 50 тис. 220 дітей.
«Багато хто зустрічали радянську владу з нашими націоналістичними прапорами (…) ми думали, що наші браття поможуть нам і заберуть з пекла. Але ми попали в інше пекло»
Під час визвольних змагань ОУН і УПА боротьба за «душі та серця» населення мала не менше значення ніж бойові операцїі проти військ противника.
Від моменту створення Янівського табору на початку листопада 1941 р. на його охороні перебували війська СС і підрозділи СД. Згодом табірну охорону почали комплектувати із ненімецького елементу.
У перші місяці радянської окупації великим випробуванням для мешканців Львова стало загострення продовольчої проблеми. Бойові дії та біженці з окупованої вермахтом частини Польщі.
А все для Анни Попович почалося під час війни, коли вона разом з подругами почала збирати продукти та одяг для сотень УПА у рідному селі Зелена на Івано-Франківщині.
Допомога євреям в окупованій Україні найчастіше каралася смертю самого рятівника і всієї його сім’ї. Та все ж люди ризикували. І, як символ вдячності, єврейський народ ініціював почесне звання для таких людей – Праведник народів світу. В Україні розмова про феномен праведників розпочалася відносно нещодавно, зі здобуттям незалежності. Хоча однією з перших звання праведниці отримала українка – Марія Бабич. Ми спробували розібратися і пояснити: хто такий Праведник народів світу, скільки українців отримало це почесне звання, чому про праведників в Україні почали говорити лише тепер та як дізнатися чи є серед них ваші близькі чи знайомі.
Музей “Територія Терору” розташований, зокрема, на місці Пересильної тюрми №25. Вона була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР.