В Музеї пройшов День пам’яті геноциду кримських татар

18 травня, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, в Музеї пройшов меморіальний захід – вшанування пам’яті всіх, хто став жертвою депортацій 1944 року.

Стіни бараку №2 зібрали представників та представниць кримськотатарської діаспори, активістів та активісток, а також представників та представниць Львівської ОДА та Управління культури.

Перед заходом, представник мусульманської громади Львова, Енвер Кучук, провів Дуа в пам’ять про постраждалих. Також, слова підтримки кримськотатарській громаді вимовив Іван Собко – заступник голови Львівської ОДА, директорка департаменту розвитку, в.о. начальника управління культури Наталія Бунда та директорка Музею, Ольга Гончар.

Також, зачитали лист від голови Меджлису Рефата Чубарова, а представники кримськотатарської діаспори Амет Бекіров та Тімур Канатаєв поділилися трагічними історіями власних родин про пережите.

Окрім цього, гості мали змогу побачити документальний фільм про створення газети кримських татар “Янъы дюнья” (“Новий світ”) та переглянути виставку – фото кримських татар, які пережили депортації, епізоди з життя переселенців, їх спогади про життя на чужині.

Також, у вагоні-телятнику пройшла виставка картин Рустема Емінова, а після заходу гості оглянули експозицію у бараці №1.

Дякуємо всім, хто долучився до організації заходу:

Представництво духовного управління мусульман Криму у Львові

Громадська організація “Арекет”

Футбольний клуб “Арслан”

Громадська організація “Кримські татари Львівщини”

Фото: Діляра Бекірова.