Директорка Музею Територія Терору з робочим візитом відвідала Берлін та Амстердам

Директорка Музею Територія Терору Ольга Гончар з робочим візитом відвідала Берлін та Амстердам, де презентувала досвід нашого Музею під час війни: проєкт з оцифрування експонатів Музею, створення 3D-екскурсії, пілотний випуск проєкту #поранена_культура, евакуація картинної галереї The Naked room та Луганського обласного краєзнавчого музею.

 

27 лютого #cafekyiv у Берліні об’єднало музейників, митців, політиків, громадських активістів, письменників з України та Європи. Будівля стала центром семінарів, дискусій, переговорів, салонів, неформального обміну та спілкування, а також культури. Ольга Гончар взяла участь у дискусії на тему: Чим займалися працівники культури під час війни?, де розповіла про досвід ініціативи «Музейний кризовий центр», яка виникла в перші дні російської війни проти України.

 

Також тут ми презентували наш пілотний випуск проєкту #поранена_культура про порятунок Охтирського краєзнавчого музею. У співпраці з партнерами з Aspichi нам вдалось створити унікальний VR-продукт і познайомили з Охтирським музеєм багато європейців.

Проєкт реалізується за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні спільно з БО БФ «Фонд культурної спадщини України».

 

Опісля Ольга Гончар відвідала Музей Berlin-Karlshorst, який виступає нашим партнером у проєкті з оцифрування музейних експонатів та створення віртуальної екскурсії Музеєм, та подякувала за співпрацю.

 

Згодом, на запрошення DutchCulture, Ольга Гончар та ще шість інших музейників з України відвідали Амстердам. В рамках дискусії «Турбота та стійкість: українські музеї в часи війни» вона розповіла про ініціативу Музейного кризового центру, який допомагає музеям України під час війни, а також про досвід евакуації київської картинної галереї The Naked Room, яка знайшла прихисток в нашому Музеї, а також Луганського обласного краєзнавчого музею, який евакуювався зі Старобільська та відновив роботу у Львові.