Завершено черговий етап реставраційних робіт у приміщенні колишньої синагоги Тікват Ціон

Друзі, ділимося з вами результатами проведених реставраційних робіт у приміщенні колишньої синагоги Тікват Ціон, де нині знаходиться офіс нашого Музею. Роботи проводила Дарія Бороденко, студентка Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, реставраторка творів живопису.

Настінні розписи до початку реставраційних робіт та після їх завершення.

Протягом 9 місяців Дарія займалася відновленням розписів на стелі і стінах. На стелі спеціалістка зняла пізніші набіли та затонувала одну підготовлену ділянку. На стінах і фризах, де розташовані пізніші розписи, зняла набіли і очистила малюнки від пилового забруднення.

 

Розписи у приміщенні нашого офісу є зразками популярної наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть орнаментальної сецесії, а єврейські мотиви є дещо пізнішими — відносяться до 20-30-х рр. ХХ ст., коли будівлю використовували як синагогу.

Настінні розписи після завершення реставрації.

Попереду маємо ще чимало праці, зокрема щодо встановлення авторства розписів. Ймовірно, йдеться про роботи братів Флек. Вважається, що вони розписували колишній єврейський шпиталь на вулиці Раппапорта. Звісно, відновлення потребують і решта розписів у приміщенні. Можливо, в майбутньому вдасться відкрити ще невідомі сьогодні ділянки, а також дослідити сусідні будівлі колишньої єврейської дільниці. Тоді ми зможемо побачити повну картину.

Настінні розписи після завершення реставрації.