Музей на виставці сучасного українського мистецтва у Відні

З 20 вересня до 8 жовтня 2019 року проходила виставка сучасного українського мистецтва “Між вогнем і вогнем: українське мистецтво зараз”. Кураторський дует Аліси Ложкіної і Костянтина Акінші представив проєкт, у фокусі якого новітнє українське мистецтво, а також трансформації в країні, що переживає непростий і водночас надзвичайно цікавий етап історії. 

 

Серед робіт виставки – фігури воїнів зі стели Монумента слави, які наразі експонуються у нашому Музеї.

До відкриття виставки у Відні долучились директорка Музею Ольга Гончар та тодішня завідувачка інформаційного сектору Анна Яценко.

У фокусі  виставки — новітнє українське мистецтво минулих п’яти років, яке рефлексує над трансформаціями в країні, що переживає непростий і водночас надзвичайно цікавий етап історії. Для віденської публіки це своєрідне продовження дискусії про українське мистецтво як відображення епохи змін в Україні, яку кураторський дует Аліси Ложкіної і Костянтина Акінші розпочав чотири роки тому виставкою “Я — крапля в океані. Мистецтво української революції”.

 

Для Музею це стало унікальним досвідом участі у закордонній виставці з перевезенням великогабаритних барельєфів. 

Монумент бойової слави радянських Збройних сил з’явився у Львові в 1970 році. Авторський колектив – скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Ярослав Мотика, художник-монументаліст Олександр Пирожков, архітектори Мирон Вендзилович та Аполлон Огранович – відтворили історію Радянської армії в шести багатофігурних горельєфах із бронзи. 

У лютому 2018 року Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору” прийняв у фонди “Піхотинця”, “Танкіста”, “Артилериста”, “Льотчика” та “Матроса”. Так Монумент пережив свій перший великий переїзд. Другий стався вже у вересні 2019 року – на цей раз тимчасово – у Відень. 

 

Проєкт було реалізовано за участі Українського інституту ZenkoFoundation в рамках Двостороннього року культури Україна-Австрія 2019.