Музей у смартфоні: триває проєкт з оцифрування та створення віртуального туру музеєм «Територія Терору»

У рамках співпраці Музею «Територія Терору» з нашими партнерами – Skeiron, нам вдалось оцифрувати нашу експозицію, частину фондів та розробити віртуальну тур-екскурсію Музеєм. Усе це стало можливим завдяки підтримці Museum Berlin-Karlshorst та ГО «Новий музей», в рамках проєкту «Забезпечення збереження документів та архівних фондів українських партнерських установ Мережі допомоги пережившим націонал-соціалістичні переслідування», що фінансується федеральним урядом Німеччини. Ми також вдячні проєкту Мережа пам’яті – Netzwerk erinnerung за сприяння у реалізації нашого задуму.

 

Робота з оцифрування найцінніших експонатів нашої колекції тривала кілька місяців. Фахівці Skeiron детально відсканували та відтворили у форматі 3D 50 експонатів Музею. Серед них чимало цінних історичних артефактів з непростою історією.

 

Серед них зокрема кришталева вазочка-салатниця, подарована Музею Мартою Благітко, яку вона отримала від матері Анни. У цього експоната трагічна історія: Анна Благітко отримала її від єврейки у період нацистської окупації в обмін на хліб для своєї дитини.

 

Крім цього, бандура суспільного діяча й активіста ОУН Івана Сірського, яку він виготовив власноруч. Чайний сервіз, виготовлений у період часу з 1919 по 1938 рік на Steinmann Schlesische Porzellanenfabrik – фабриці порцеляни Тіфенфурта (сучасна Парова, Польща) та інші цінні експонати.

 

«Це лише частинка експонатів, які отримали нове життя у віртуальному форматі. Цей проєкт є важливим для нашого Музею, адже дозволяє зберегти історично-культурну спадщину від можливих загроз, які несе за собою розв’язана росією війна. Не поодинокі випадки знищення росіянами українських музеїв, пошкодження експонатів, грабіж та вивезення на територію рф», – розповіла директорка Меморіального музею тоталітарних режимів Ольга Гончар.

 

Віртуальний 3D тур дозволить усім охочим відвідати наш Музей у будь-якій точці світу та ознайомитись з експозицією, яка, на жаль, наразі є частково законсервованою, а відтак недоступна повною мірою через війну. Він буде доступний українською та англійською мовами. Невдовзі усі охочі зможуть ознайомитись з результатами проєкту на нашому сайті: museumterror.com