Міжнародний день музеїв 2022

Друзі, вже 18 травня усією музейною спільнотою відзначатимемо Міжнародний день музеїв, темою якого у 2022 році стала “Сила музеїв”.

Ми розуміємо, що сила нашого Музею в першу чергу в людях, які продовжують підтримувати і розвивати його, незважаючи на жодні обставини.
Тому, від сьогодні, під хештегом #музеїсильних, в рамках цієї події ми розпочинаємо серію публікацій про наших колег, які продовжують працювати, волонтерити, допомагати, попри всі виклики пандемії і воєнного часу.

 

Також наша команда підготувала серію подій цього тижня:

📅 Середа, 18.05
⏰ 14:00 – екскурсія “Місце як свідок терору”. Проводитиме наш науковий співробітник Юрій Коденко.
📍 Місце зустрічі: площа навпроти входу в Музей, проспект Чорновола, 45г.
Контакти: +380930836755

Львів-Старобільськ: два музеї – одна війна. Солідарність і співпраця
⏰ Початок о 18:30
📍 Львівський муніципальний мистецький центр
Ми поговоримо на такі теми:
🔻як змінилось життя команд музеїв та їх робочі рутини;
🔻“антивоєнний менеджмент” та робота з партнерами задля посилення музеїв;
🔻евакуація ЛОКМ зі Старобільська до Львова;
🔻нові виклики програмної діяльності;
🔻спільна “Колекція перемоги”;
🔻Музейний кризовий центр, як приклад солідарності і співпраці в музейній справі, який виріс із одного телефонного дзвінка “Львів-Старобільськ” до великого міжнародного проєкту за участі понад 72 музеїв.

📅 Четвер, 19.05
Презентація онлайн платформи “Втрачене дитинство”
⏰ Початок о 18:30
📍 Львівський муніципальний мистецький центр
Впродовж 2021 року Музей “Територія Терору” разом із чеською громадською організацією Post Bellum (Paměť národa) розробляв онлайн-платформу “Втрачене дитинство”, що представляє усно-історичний проєкт про Західну Україну кінця 1940-х – початку 1950-х років. Проєкт підтримав Європейський Союз за програмою House of Europe.

Під час презентації буде обговорено потенціал онлайн-проєктів, зокрема як антикризових відповідей музеїв в умовах високої невизначеності часів пандемії та війни, що дозволяє забезпечити безперервність та інклюзивність процесів, розробити нові стратегії музейницької діяльності.

 

📍 Також впродовж всього тижня на площі перед Меморіальним музеєм тоталітарних режимів “Територія Терору” буде розміщена виставка “Втрачене дитинство: почуте та “непобачене”.
На стендах представлені фото оповідачів, їхні біографії, візуалізації спогадів та фрагменти оповідей, які часто відображають не лише приватний досвід однієї людини, а можуть слугувати спільним наративом для багатьох, хто пережив страшні події XX століття.