Друзі, вже 18 травня усією музейною спільнотою відзначатимемо Міжнародний день музеїв, темою якого у 2022 році стала “Сила музеїв”.
Ми розуміємо, що сила нашого Музею в першу чергу в людях, які продовжують підтримувати і розвивати його, незважаючи на жодні обставини.
Тому, від сьогодні, під хештегом #музеїсильних, в рамках цієї події ми розпочинаємо серію публікацій про наших колег, які продовжують працювати, волонтерити, допомагати, попри всі виклики пандемії і воєнного часу.
Також наша команда підготувала серію подій цього тижня:
Середа, 18.05
14:00 – екскурсія “Місце як свідок терору”. Проводитиме наш науковий співробітник Юрій Коденко.
Місце зустрічі: площа навпроти входу в Музей, проспект Чорновола, 45г.
Контакти: +380930836755
Львів-Старобільськ: два музеї – одна війна. Солідарність і співпраця
Початок о 18:30
Львівський муніципальний мистецький центр
Ми поговоримо на такі теми:
як змінилось життя команд музеїв та їх робочі рутини;
“антивоєнний менеджмент” та робота з партнерами задля посилення музеїв;
евакуація ЛОКМ зі Старобільська до Львова;
нові виклики програмної діяльності;
спільна “Колекція перемоги”;
Музейний кризовий центр, як приклад солідарності і співпраці в музейній справі, який виріс із одного телефонного дзвінка “Львів-Старобільськ” до великого міжнародного проєкту за участі понад 72 музеїв.
Четвер, 19.05
Презентація онлайн платформи “Втрачене дитинство”
Початок о 18:30
Львівський муніципальний мистецький центр
Впродовж 2021 року Музей “Територія Терору” разом із чеською громадською організацією Post Bellum (Paměť národa) розробляв онлайн-платформу “Втрачене дитинство”, що представляє усно-історичний проєкт про Західну Україну кінця 1940-х – початку 1950-х років. Проєкт підтримав Європейський Союз за програмою House of Europe.
Під час презентації буде обговорено потенціал онлайн-проєктів, зокрема як антикризових відповідей музеїв в умовах високої невизначеності часів пандемії та війни, що дозволяє забезпечити безперервність та інклюзивність процесів, розробити нові стратегії музейницької діяльності.
Також впродовж всього тижня на площі перед Меморіальним музеєм тоталітарних режимів “Територія Терору” буде розміщена виставка “Втрачене дитинство: почуте та “непобачене”.
На стендах представлені фото оповідачів, їхні біографії, візуалізації спогадів та фрагменти оповідей, які часто відображають не лише приватний досвід однієї людини, а можуть слугувати спільним наративом для багатьох, хто пережив страшні події XX століття.