“Між прерії”: результати музейної експедиції Луганщиною

У серпні 2020 року, за підтримки Українського інституту національної пам`яті, розпочалася дослідницька експедиція “Між прерії” до Луганського обласного краєзнавчого музею у Старобільську. ЇЇ мета – вивчити колекцію експонатів російсько-української війни для подальшого створення експериментальної експозиції про сучасні воєнні події у східних областях України. Також учасники відвідали краєзнавчі музеї у Попасній та Станиці Луганській, Новоайдарський, Лисичанський та Біловодські музеї. Усі відвідані музеї ставлять за мету сформувати локальні багатофункціональні центри інтелектуального спілкування громади, які стануть місцем освіти та дозвілля і, водночас, майданчиком для суспільних дискусій та формування активної громадянської позиції.

Результатом експедиції стала розробка пропозицій для створення експозиційного залу у Луганському обласному краєзнавчому музеї, присвяченого подіям російсько-української війни.

 

30 листопада 2020 року у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулась презентація пропозицій для майбутньої експозиції та сценаріїв напрямків дослідження теми на 2021 рік зі врахуванням епідемії коронавірусу.

 

Напрацювання доступні для ознайомлення онлайн.

Проєкт відбувся за підтримки Українського інституту національної пам’яті.