Публічна розмова “Музейний тил: взаємодопомога на війні”

14 липня у приміщенні Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА відбулася публічна розмова з представниками музеїв Львова, Одеси та Дніпра “Музейний тил: взаємодопомога на війні”. Подія проходила в рамках виставки “Музи не мовчать”, яка присвячена мистецтву під час війни.


Протягом зустрічі спікери та спікерки розповідали про способи збереження й посилення безпеки власних колекцій, допомогу іншим українським колегам та нові проєкти воєнного часу. Говорили про те, як змінилося звичне життя культурних установ після 24-го лютого, про залучення нових партнерів й ресурсів, організацію хабів допомоги на базі своїх організацій, нові потреби й виклики та, звичайно, ділилися планами на майбутнє.


Попри те, що українські музеї перейшли на новий формат роботи й нині їх співробітники займаються волонтерством, посиленим оцифруванням власних колекцій, проведенням екскурсій для внутрішньо переміщених осіб та організацією надійних сховищ для експонатів, більшість працівників продовжують перебувати в Україні виконувати свою роботу й ділитися набутим досвідом із колегами.


Адже головне завдання сьогодні – це зберегти людський ресурс музейної сфери, створити надійний культурний “тил” задля того, щоб люди залишалися у своїй країні та могли й надалі повноцінно виконувати свою роботу.

Відеозапис зустрічі можна переглянути в YouTube за посиланнями:


https://www.youtube.com/watch?v=sBQwVLEYCmw

https://www.youtube.com/watch?v=zgtqMEQYpfw