Разом із чеською громадською організацією Post Bellum (Paměť národa) ми розпочали проєкт “Втрачене дитинство”. Його підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.
Основна мета проєкту – запуск онлайн-платформи “Втрачене дитинство”, яка містить історії тих, хто був репресований у дитячому віці, переживши важку травму депортації. Крім цього, на платформі розміщено 12 онлайн лекцій, що були проведені протягом року в рамках лекторію “Втрачене дитинство”. Лекції провели фахівці та фахівчині України та Чехії, зібравши сумарно понад 800 переглядів зацікавлених.
Переглянути лекції на нашому YouTube
Команда розробила впізнаваний дизайн проекту, зібрала ефективну фокус-групу та отримала відгук про нашу роботу, зібравши експертів у публічному воркшопі “Як має виглядати музей репресованого дитинства?”.
Було проведено 3 воркшопи з освітянами Львова, Стрию та Жовкви – учні та учениці мали змогу провести своє перше усноісторичне інтерв’ю в рамках проєкту.
Важливим напрямом була співпраця з художниками, які розробили свою концепцію та представили художнє відображення під назвою “Відійшли солодкі води”. “Відійшли солодкі води” – це збірка історій про дитинство, яка може здатися відсилкою до страшних народних казок з їх похмурою естетикою, відчуттям загубленості і небезпеки.
Фіналом проєкту стало відкриття виставки “Втрачене дитинство: почуте та небачене” на музейній площі. Відкриття пройшло у гібридному форматі, з огляду на запровадження у Львові “червоної зони”, а наприкінці листопада аналогічну виставку відкрито у Празі.
Переглянути відео з відкриття у Празі
Детальніше про відкриття виставки у Львові
Про проєкт було опубліковано 56 текстів у ЗМІ, а дописи у Facebook охопили близько 179 тисяч користувачів.
Якщо ви або ваші близькі дітьми пережили репресії 1940-1950-х років і готові оповісти про пережите, просимо зголошуватись за номером телефону +380 93 08 36 755, писати на пошту territoryterror@gmail.com, чи у соціальних мережах.
Слідкуйте за проєктом у FacebookПроєкти