Втрачене дитинство

Разом із чеською громадською організацією Post Bellum (Paměť národa) ми розпочали проєкт “Втрачене дитинство”. Його підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.

Незабаром ми створимо однойменну платформу, де візуалізуємо 30 усноісторичних інтерв’ю з людьми, які дітьми стали свідками насильства, репресій та злочинів проти людяності. Також на платформі будуть супровідні матеріали: фото та документи, лекції від дослідників та дослідниць, мистецькі рефлексії на цю складну тему. Тож не зважаючи на світову пандемію ви зможете ознайомитися з нашими архівами та архівами Post Bellum, долучитись до процесу едукації про складну історію та процесу пам’ятання.

Розповімо вам про повоєнні депортації із Західної України кінця 1940-х – початку 1950-х років. Про дітей уявних чи дійсних ворогів радянської влади – повстанців, заможних селян (куркулів за радянською термінологією). Про дітей, чиє дитинство раптово закінчилось. Про дітей, які були депортовані разом з рідними у віддалені райони Радянського Союзу, або були народжені на спецпоселеннях.

Проєкт триватиме впродовж року. Основою для опрацювання стане наш усноісторичний проєкт #непочуті та усноісторичні ініціативи ГО Post Bellum. Також ми запишемо 10 нових інтерв’ю, які будуть диджиталізовані та оприлюднені на міжнародному архіві Memory of Nations.

Якщо ви або ваші близькі дітьми пережили репресії 1940-1950-х років і готові оповісти про пережите, просимо зголошуватись за номером телефону +380 93 08 36 755, писати на пошту territoryterror@gmail.com, чи у соціальних мережах.

Слідкуйте за проєктом у Facebook