До Дня пам’яті жертв Голокосту у музеї “Територія Терору” можна оглянути виставку “Захистимо пам’ять: масові поховання часів Голокосту в Україні”, яку було створено Фондом Меморіал убитим євреям Європи (Берлін) у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини. Виставка буде доступна для огляду протягом декількох тижнів.

“Цьогоріч в музеї “Територія Терору”, у межах міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, представлено пересувну виставку проєкту “Мережа пам’яті”, яка розповідає, як пам’ятають про Голокост в великих і маленьких містах України, які є старі і нові меморіали, пам’ятники, регіональні особливості пам’яті про терор. Після Львова виставка вирушить до Рави-Руської, Лагодова, Рогатину. Наразі виставка відкрита для індивідуального перегляду із дотриманням карантинних норм” – зазначає директорка “Території Терору”, Ольга Гончар.

Виставка є частиною великого міжнародного проєкту “Захистимо пам’ять”, завдяки якому у 17 громадах були облаштовані 20 масових поховань євреїв та ромів як гідні місця пам’яті та інформації.
Творці виставки зазначають, що головним завданням проєкту було “забезпечення сталого захисту та гідної меморіалізації масових поховань у поєднанні з активною історичною та освітньою роботою”.

У матеріалах виставки можна дізнатись, як саме відбувається пошук та облаштування поховань. Також, у рамках проєкту, під керівництвом Українського центру вивчення історії Голокосту студентам вдалося поспілкуватися із старшими людьми, аби з’ясувати, яким чином місцева історія передавалася з покоління в покоління.

 

 

На виставці можна ознайомитися з історією Галини Шулятицької – доньки бердичівського єврея Юхима Сендлєра та його дружини, християнки Раїси Шулятицької, а також Михайла Вайншельбойма – його родина постраждала від Голокосту, йому ж вдалося врятуватись і знайти допомогу у сім’ї Савелків.

 

 

Виставку можна оглянути самостійно, у бараці №2 Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору” (м. Львів, проспект Чорновола 45Г).

Зверніть увагу, що огляд можливий за наявності сертифікату про вакцинацію або ПЛР тесту, зробленого не пізніше, ніж 72 години тому.

Фото: Наталія Хасаншін

 

 

Слідкуйте за нами онлайн