Колекція радянського монументального мистецтва

Колекція радянського монументального мистецтва створена на основі пам’ятників, вітражів та мозаїки. У 2017 році до музею передали перший об’єкт ― пам’ятну дошку письменникам Олександру Гаврилюку та Степану Тудору. З 2019 року музей став основним місцем експонування та вивчення радянського монументального мистецтва у Львові.

У складі колекції 7 об’єктів: вітражі з колишнього Львівського обласного палацу піонерів, Меморіальна дошка Олександру Гаврилюку і Степану Тудору, Погруддя Василя Пересади, Пам’ятник Юрію Великановичу, Горельєфи з Меморіалу переможцям над нацизмом у Другій світовій війні, Фрагменти рельєфної огорожі з мозаїкою зі заводу “Кінескоп” та фонтан «Кульбаба»

Усі об’єкти створені львівськими митцями у 1970 ― 1980-х роках. Колекція продовжує поповнюватись новими експонатами, тому слідкуйте за новинами!

Мистецтво радянського періоду залежне від ідеологічних догм. У долях авторів та авторок пам’ятників (Теодозії Бриж, Ярослава Мотики) та увіковічнених у камені (Василя Пересади, Юрія Великановича) прочитується також історія радянського масового насильства в долях окремих людей і їхніх сімей. Детальніше про ці історії можна дізнатися в інформаційному терміналі, а також у розділі “Публікації”.